درمان بلاگ
آشنايي با ليزر و كاربرد آن در درمان بيماري ها

شنيدن صداي غرغر شكم به علت صداهاي ساخته شده در داخل روده كوچك و بزرگ است. اين صداها معمولا در طول هضم غذا شنيده مي‌شوند. صداي داخل شكم، شبيه صداهاي توخالي و يا صدايي چيزي است كه در داخل آب در حال حركت است. در حالي كه صداهاي روده اغلب يك اتفاق عادي و مكرر است، اما صداهاي غير منتظره يا صداي بلند ممكن است يك بيماري زمينه اي در دستگاه گوارش را نشان دهد.

صداي غرغر شكم صداهاي ساخته شده در داخل روده كوچك و بزرگ است. اين صداها معمولا در طول هضم غذا شنيده مي‌شوند. صداي داخل شكم، شبيه صداهاي توخالي و يا صدايي چيزي است كه در داخل آب در حال حركت است. در حالي كه صداهاي روده اغلب يك اتفاق عادي و مكرر است، اما صداهاي غير منتظره يا صداي بلند ممكن است يك بيماري زمينه اي در دستگاه گوارش را نشان دهد.

عصر ايران

علائم خطرناك همراه با صداي غرغر شكم
غرغر شكم به تنهايي معمولا دليلي براي نگراني ندارد. با اين حال، حضور ساير علائم كه همراه با اين صدا است، ممكن است دليل بر وجود يك بيماري زمينه اي باشد. اين علائم عبارتند از:

  • گاز فراوان معده
  • كاهش وزن ناخواسته و ناگهاني
  • احساس سيري
  • حالت تهوع
  • استفراغ
  • اسهال
  • يبوست
  • مدفوع خوني
  • سوزش سر دل كه به درمان ها پاسخ نمي دهد

اگر شما تجربه هر يك از اين علائم را همراه غرغر و درد شكم داشتيد، به پزشك مراجعه كنيد. مراقبت هاي پزشكي فوري مي تواند به اجتناب از عوارض بالقوه جدي، كمك كنند.

دلايل صداي غرغر شكم
اگر صداي غرغر شكم را مي شنويد، به احتمال زياد به حركت غذا و هوا در روده تان مرتبط است. هنگامي كه مواد غذايي در روده حركت مي كنند ممكن است صدا توليد كنند. ديواره هاي دستگاه گوارش عمدتا از عضلات ساخته شده است. هنگامي كه شما چيزي مي خوريد، ديواره هاي اندام هاي دستگاه گوارشي، تركيبي از انقباضات و فشار را براي هضم غذا به كار مي برد. اين فرآيند به نام حركات حلقوي شناخته مي شود. به طور كلي اين حركت است كه مسئول صداي غرش شكم شما پس از خوردن است. اين صدا ممكن است چند ساعت بعد از خوردن غذا و حتي در شب، زماني كه در حال خواب هستيد رخ دهد.

امتیاز:
بازدید:
برچسب: غر غر شكم، صداي شكم،
موضوع:
[ ۱ مرداد ۱۳۹۹ ] [ ۰۲:۱۱:۲۶ ] [ ghazalmah ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By weblogiran :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 11
دیروز : 6
افراد آنلاین : 1
همه : 1107
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب