درمان بلاگ
آشنايي با ليزر و كاربرد آن در درمان بيماري ها

كيست مويي يا سينوس پيلونيدال يك عفونت مزمن پوستي آزار دهنده است. همانطور كه در عكس كيست مويي مشاهده مي كنيد اين كيست در اثر برگشت مو به داخل پوست و رشد آن در داخل پوست، در پايين كمر بين دو كفل ايجاد مي شود.

كيست مويي معمولا به صورت چند سوراخ كوچك حاوي عفونت نمود پيدا مي كند و در اثر بسته شدن اين سوراخ ها آبسه هاي دردناكي ايجاد مي شود.

عكس كيست مويي

كيست مويي با نشانه هايي ناخوشايندي مانند درد، خونريزي، ترشحات بد بو، سوزش و خارش بروز مي كند و در ادامه براي تشخيص به موقع تعدادي عكس كيست مويي آورده ايم، اما توجه كنيد كه براي تشخيص قطعي كيست مويي بايد به متخصص جراحي مراجعه كنيد.

تصاوير كيست مويي

مجموعي از عوامل داخلي همچون تغييرات هورموني در دوران بلوغ و رشد موهاي زائد ضخيم و عوامل خارجي همچون اصطكاك پوست بدن با لباس تنگ و نشستن هاي بسيار طولاني مي تواند از دلايل ايجاد كيست مويي باشد اگر چه تا به امروز علت قطعي آن مشخص نشده است اما با تصحيح سبك زندگي و رعايت نكاتي ساده مانند رعايت بهداشت، اصلاح منظم موهاي زائد، پرهيز از پوشيدن لباس هاي تنگ و نشستن طولاني قابل پيشگيري مي باشد.

همانطور كه كاملا مشهود است درمان به موقع كيست مويي قبل از تشديد و عفونت از اهميت بسياري برخوردار است زيرا اين بيماري بسيار پيشرونده بوده و بهتر است با مشاهده اولين علائم به پزشك مراجعه نماييد تا پزشك بهترين درمان را براي شما آغاز نمايد. در ادامه تصاويري از بعد از درمان كيست مويي با ليزر و جراحي آورده ايم، همانطور كه مشخص است بعد از بعد از ليزر كيست مويي آثار زخم كمتري مانده است.

عكس كيست مويي بعد از جراحي

در تصوير بالا سمت چپ بعد از جراحي كيست مويي است و در سمت راست بعد از درمان كيست مويي با ليزر است در اين روش خبري از بريدن بافت هاي سالم اطراف كيست نيست و با كمترين دردو آسيب به بافت هاي اطراف انجام مي‌شود.

تصاوير بعد از جراحي و درمان كيست مويي با ليزر

در تصوير بالا عكس راست زخم بعد از جراحي سنتي كيست مويي مشخص است و در عكس چپ بعد از ليزر كيست مويي است، همانطور كه مشاهده مي‌كنيد آثار كمتري از زخم بر روي پوست باقي مانده است.

 

منبع: https://darmanlaser.com/blog/%d8%b9%da%a9%d8%b3-%da%a9%db%8c%d8%b3%d8%aa-%d9%85%d9%88%db%8c%db%8c/

امتیاز:
بازدید:
[ ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۰۰:۲۰ ] [ ghazalmah ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By weblogiran :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 36
دیروز : 6
افراد آنلاین : 1
همه : 1132
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب