درمان بلاگ
آشنايي با ليزر و كاربرد آن در درمان بيماري ها

روند كشف و توليد واكسن معمولا ۱۰ تا ۱۵ سال طول مي‌كشد اما اين بار دولت‌ها و شركت‌هاي پيشروي داروساز طي همكاري با يكديگر اميدوارند واكسن اين بيماري و راهي براي پايان دادن به اين بيماري عالم‌گير را تا پايان سال جاري ميلادي (۲۰۲۰) ارائه كنند.

 

https://www.tabnak.ir/

 

اين تلاش‌ها در حالي صورت مي‌گيرد كه چندي پيش تدروس آدهانوم، دبيركل سازمان جهاني بهداشت با اشاره به اين‌كه تعدادي واكسن در مرحله سوم آزمايش باليني هستند و اميد است كه به‌زودي تعدادي واكسن مؤثر كه به پيشگيري از ابتلا به ويروس كمك مي‌كند در اختيار قرار گيرد، تأكيد كرد: در حال حاضر هيچ راه حل جادويي وجود ندارد و ممكن است واكسن ويروس كرونا هرگز به دست نيايد و مسير عادي‌سازي زندگي طولاني باشد. به همين خاطر كشورها بايد به دستورالعمل‌هاي سلامت پايبند باشند و انتقال ويروس از طريق اجتماعات را محدود كنند.

از ۲۶ واكسني كه در حال آزمايش روي انسان است، تنها تعداد اندكي از آن‌ها وارد مرحله سوم آزمايش شدند، يعني آخرين مرحله پيش از آن‌كه مجوزهاي لازم را گرفته يا درخواستش رد شود.

بنابر گزارش اخير روزنامه اينديپندنت،‌ گرچه هنوز خيلي زود است كه بگوييم كدام يك از اين واكسن‌ها موفقيت‌آميز خواهند بود اما در ادامه نگاهي به واكسن‌هاي پيشرو مي‌اندازيم و خواهيم ديد هر يك در چه مرحله‌اي قرار دارند و طي ماه‌هاي آينده كي مي‌توانيم منتظر عرضه آن‌ها در بازار باشيم؟

چگونه عمل مي‌كند؟

واكسن دانشگاه آكسفورد يك ويروس تضعيف شده حامل اين بيماري است و با مهندسي ژنتيكي ويروسي كه باعث ابتلاي شامپانزه‌ها به سرماخوردگي معمولي مي‌شود خلق شده است. اين ويروس تضعيف شده به قطع باعث بروز هيچ بيماري در انسان نشده است و به گونه‌اي دستكاري شده تا شاخك‌هاي پروتئيني، مانند آنچه در ويروس سارس-كوو-۲ موجود است، داشته باشد كه ابزار حمله اين ويروس براي هدف قرار دادن سلول‌هاي بدن انسان است.

به گفته پروفسور اندرو پولارد، رئيس اين تحقيقات، وقتي اين ماده ژنتيكي وارد بدن انسان مي‌شود به سيستم ايمني بدن كمك مي‌كند تا ويروس سارس-كوو-۲ را تشخيص دهد.

آخرين اخبار آن چيست؟

در تحقيقي كه ماه گذشته در نشريه علمي «لانست» منتشر شد دانشمندان گفتند اين واكسن واكنش مصون دوگانه‌اي در ۱۰۷۷ داوطلب ۱۸ تا ۵۵ ساله كه آن را دريافت كرده بودند ايجاد كرد و ظرف ۱۴ روز پس از دريافت، واكنش توليد لنفوسيت‌ تي در سيستم ايمني بدن را برانگيخته و ۲۸ روز پس از تزريق باعث ايجاد پادتن ويروس كرونا در بدن مي‌شود.

به آزمايش‌هاي بيشتري نياز است تا مشخص شود اين مصونيت چقدر در بدن فرد باقي مي‌ماند. همچنين هنوز مشخص نيست آيا اين واكسن مي‌تواند جلوي بيمار شدن افراد را بگيرد يا فقط باعث تضعيف علائم كوويد-۱۹ مي‌شود.

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: كرونا، واكسن كرونا، كويد 19،
موضوع:
[ ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ] [ ۰۱:۲۳:۳۲ ] [ ghazalmah ] [ نظرات (0) ]
چگونگي نشستن در مبتلايان به بواسير يا هموروئيد

نشستن زياد در طول روز مي‌تواند عوارض زيادي براي انسان داشته باشد كه شايع ترين آن بواسير يا هموروئيد است. بر اساس تحقيقاتي كه انجام شده اغلب افراد بيش از 12 ساعت در روز را در حالت نشسته سر مي‌كنند كه اين براي بدن امري غير طبيعي است.

وقتي زياد مي‌نشينيد، فشار زيادي به مقعد وارد مي‌شود و اين افزايش فشار باعث تورم رگ‌هاي ديواره مقعد و ايجاد بيماري هموروئيد مي‌شود. معمولا بعد از مدتي علائم آزاردهنده اين بيماري مثل خونريزي مقعدي، درد و بيرون زدگي در ناحيه مقعد احساس مي‌شود كه براي بيمار آزاردهنده است.

بواسير را در مراحل ابتدايي مي‌توان كنترل كرد و يا از از بروز آن پيشگيري كرد. رعايت يكسري از نكات براي اين كار لازم است كه در ادامه به بررسي آنها مي‌پردازيم:

نحوه نشستن در توالت

نشستن روي توالت

يكي از عواملي كه هموروئيد را تشديد مي‌كند، زور زدن زياد و نحوه نشستن نامناسب در توالت است. اگر از توالت فرنگي استفاده مي‌كنيد، بهتر است نوع نشستن خود را طوري تنظيم كنيد كه زاويه بين پاها و بالا تنه كمتر باشد و كمي به سمت جلو خم شويد تا فشار كمتري به مقعد و ركتوم وارد شود.

هنگام استفاده از توالت ايراني، اين زاويه خود به خود ايجاد مي‌شود اما باز هم زور زدن زياد مي‌تواند باعث ايجاد يا تشديد هموروئيد شود. همچنين بسيار مهم است كه اجابت مزاج را به تاخير نياندازيد، چون اين امر فشار داخل ركتوم و مقعد را افزايش مي‌دهد.

 

منبع: كلينيك پايتخت


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۱۳:۵۳ ] [ ghazalmah ] [ نظرات (0) ]

شنيدن صداي غرغر شكم به علت صداهاي ساخته شده در داخل روده كوچك و بزرگ است. اين صداها معمولا در طول هضم غذا شنيده مي‌شوند. صداي داخل شكم، شبيه صداهاي توخالي و يا صدايي چيزي است كه در داخل آب در حال حركت است. در حالي كه صداهاي روده اغلب يك اتفاق عادي و مكرر است، اما صداهاي غير منتظره يا صداي بلند ممكن است يك بيماري زمينه اي در دستگاه گوارش را نشان دهد.

صداي غرغر شكم صداهاي ساخته شده در داخل روده كوچك و بزرگ است. اين صداها معمولا در طول هضم غذا شنيده مي‌شوند. صداي داخل شكم، شبيه صداهاي توخالي و يا صدايي چيزي است كه در داخل آب در حال حركت است. در حالي كه صداهاي روده اغلب يك اتفاق عادي و مكرر است، اما صداهاي غير منتظره يا صداي بلند ممكن است يك بيماري زمينه اي در دستگاه گوارش را نشان دهد.

عصر ايران

علائم خطرناك همراه با صداي غرغر شكم
غرغر شكم به تنهايي معمولا دليلي براي نگراني ندارد. با اين حال، حضور ساير علائم كه همراه با اين صدا است، ممكن است دليل بر وجود يك بيماري زمينه اي باشد. اين علائم عبارتند از:

  • گاز فراوان معده
  • كاهش وزن ناخواسته و ناگهاني
  • احساس سيري
  • حالت تهوع
  • استفراغ
  • اسهال
  • يبوست
  • مدفوع خوني
  • سوزش سر دل كه به درمان ها پاسخ نمي دهد

اگر شما تجربه هر يك از اين علائم را همراه غرغر و درد شكم داشتيد، به پزشك مراجعه كنيد. مراقبت هاي پزشكي فوري مي تواند به اجتناب از عوارض بالقوه جدي، كمك كنند.

دلايل صداي غرغر شكم
اگر صداي غرغر شكم را مي شنويد، به احتمال زياد به حركت غذا و هوا در روده تان مرتبط است. هنگامي كه مواد غذايي در روده حركت مي كنند ممكن است صدا توليد كنند. ديواره هاي دستگاه گوارش عمدتا از عضلات ساخته شده است. هنگامي كه شما چيزي مي خوريد، ديواره هاي اندام هاي دستگاه گوارشي، تركيبي از انقباضات و فشار را براي هضم غذا به كار مي برد. اين فرآيند به نام حركات حلقوي شناخته مي شود. به طور كلي اين حركت است كه مسئول صداي غرش شكم شما پس از خوردن است. اين صدا ممكن است چند ساعت بعد از خوردن غذا و حتي در شب، زماني كه در حال خواب هستيد رخ دهد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: غر غر شكم، صداي شكم،
موضوع:
[ ۱ مرداد ۱۳۹۹ ] [ ۰۲:۱۱:۲۶ ] [ ghazalmah ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ]
.: Weblog Themes By weblogiran :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه

لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 38
دیروز : 6
افراد آنلاین : 1
همه : 1134
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب