درمان بلاگ
آشنايي با ليزر و كاربرد آن در درمان بيماري ها

زخمي باز كه در سطحي داخلي معده و قسمت بالاي روده كوچك ايجاد مي گردد، زخم معده ناميده مي شود، اغلب سوزش معده از رايج ترين علائم زخم معده به شمار مي رود. علل مختلفي براي زخم معده وجود دارد كه عبارتند از؛ عفونت ناشي از باكتري هليكوباكترپيلوري ، استفاده بيش از حد از مسكن ها مانند ايبوپروفن، آسپرين و ناپروكسن سديم و... .

هم چنين لازم به ذكر است كه مصرف غذاهاي تند و استرس نيز باعث تشديد بيماري زخم معده در فرد مي شوند. با مطالعه اين مقاله علائم زخم معده را به خوبي بشناسيد و نسبت به درمان آن اقدام كنيد.

رايج ترين علائم زخم معده چيست؟ 

 • نفخ
 • داشتن حالت تهوع يا استفراغ
 • احساس درد خفيف در معده
 • كاهش وزن پيدا كردن
 • سوزش معده
 • رفلاكس اسيد معده
 • احساس سوزش در قفسه سينه
 • عدم تمايل به غذا خوردن به علت درد
 • احساس سيري آسان
 • داشتن ادرار تيره و مانند قير
 • استفراغ هاي خوني يا با زمينه قهوه اي
 • افزايش درد در زمان خوردن، نوشيدن و يا استفاده از آنتي اسيدهاي كم خوني
 • احساس خستگي
 • تنگي نفس
 • پوست رنگ پريده
 • افزايش سوءهاضمه

در صورت داشتن چنين علائمي بهتر است به پزشك متخصص مراجعه كنيد. ممكن است درد در ابتدا خفيف ولي رفته رفته شدت يابد.

علائم زخم معده چه زماني در فرد آشكار مي شود؟

در بيش تر موارد درد ناشي از زخم معده پس از يك ساعت از غذا خوردن آشكار و تا مدتي ادامه مي يابد. گاهي اين درد مي تواند چنان آزاردهنده باشد كه فرد را در نيمه شب از خواب بيدار كند. هم چنين به علت اين كه زخم معده در زمان گرسنگي تشديد مي يابد بهتر است به هيچ عنوان معده اين افراد خالي نباشد. علاوه بر اين موارد دردهاي ناشي از زخم معده ممكن است براي مدت زماني از بين برود، اما دوباره پس از چند هفته مجدد علائم زخم معده در فرد نمايان شود. دردهايي كه دليل آن وجود زخم معده در بدن فرد باشد، معمولا براي چند دقيقه يا چند ساعت طول مي كشد.

 

منبع: www.yjc.ir


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: زخم معده، مشكلات گوارشي، گوارش،
موضوع:
[ ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ] [ ۰۲:۰۴:۴۸ ] [ ghazalmah ] [ نظرات (0) ]

كيست مويي يا سينوس پيلونيدال يك عفونت مزمن پوستي آزار دهنده است. همانطور كه در عكس كيست مويي مشاهده مي كنيد اين كيست در اثر برگشت مو به داخل پوست و رشد آن در داخل پوست، در پايين كمر بين دو كفل ايجاد مي شود.

كيست مويي معمولا به صورت چند سوراخ كوچك حاوي عفونت نمود پيدا مي كند و در اثر بسته شدن اين سوراخ ها آبسه هاي دردناكي ايجاد مي شود.

عكس كيست مويي

كيست مويي با نشانه هايي ناخوشايندي مانند درد، خونريزي، ترشحات بد بو، سوزش و خارش بروز مي كند و در ادامه براي تشخيص به موقع تعدادي عكس كيست مويي آورده ايم، اما توجه كنيد كه براي تشخيص قطعي كيست مويي بايد به متخصص جراحي مراجعه كنيد.

تصاوير كيست مويي

مجموعي از عوامل داخلي همچون تغييرات هورموني در دوران بلوغ و رشد موهاي زائد ضخيم و عوامل خارجي همچون اصطكاك پوست بدن با لباس تنگ و نشستن هاي بسيار طولاني مي تواند از دلايل ايجاد كيست مويي باشد اگر چه تا به امروز علت قطعي آن مشخص نشده است اما با تصحيح سبك زندگي و رعايت نكاتي ساده مانند رعايت بهداشت، اصلاح منظم موهاي زائد، پرهيز از پوشيدن لباس هاي تنگ و نشستن طولاني قابل پيشگيري مي باشد.

همانطور كه كاملا مشهود است درمان به موقع كيست مويي قبل از تشديد و عفونت از اهميت بسياري برخوردار است زيرا اين بيماري بسيار پيشرونده بوده و بهتر است با مشاهده اولين علائم به پزشك مراجعه نماييد تا پزشك بهترين درمان را براي شما آغاز نمايد. در ادامه تصاويري از بعد از درمان كيست مويي با ليزر و جراحي آورده ايم، همانطور كه مشخص است بعد از بعد از ليزر كيست مويي آثار زخم كمتري مانده است.

عكس كيست مويي بعد از جراحي

در تصوير بالا سمت چپ بعد از جراحي كيست مويي است و در سمت راست بعد از درمان كيست مويي با ليزر است در اين روش خبري از بريدن بافت هاي سالم اطراف كيست نيست و با كمترين دردو آسيب به بافت هاي اطراف انجام مي‌شود.

تصاوير بعد از جراحي و درمان كيست مويي با ليزر

در تصوير بالا عكس راست زخم بعد از جراحي سنتي كيست مويي مشخص است و در عكس چپ بعد از ليزر كيست مويي است، همانطور كه مشاهده مي‌كنيد آثار كمتري از زخم بر روي پوست باقي مانده است.

 

منبع: https://darmanlaser.com/blog/%d8%b9%da%a9%d8%b3-%da%a9%db%8c%d8%b3%d8%aa-%d9%85%d9%88%db%8c%db%8c/


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۰۰:۲۰ ] [ ghazalmah ] [ نظرات (0) ]
مشاهده تصاوير و عكس شقاق مقعدي

يكي از عارضه هاي مقعدي كه بخش زيادي از افراد آن را تجربه مي كنند شقاق يا زخم مقعد است. ديواره هاي مقعد به شدت حساس است و هرگونه ايجاد فشار به دليل يبوست يا خشكي مدفوع و حتي عوامل ديگر، مي‌تواند باعث بروز بيماري در اين ناحيه شود. در عكس شقاق مشاهده مي‌كنيد كه در نوع حاد اين بيماري، زخمي كه در مقعد ايجاد شده سطحي است اما اگر به موقع براي درمان آن اقدام نشود اين زخم عميق تر شده و به عضلات اسفنكتر هم آسيب مي‌رساند كه در اين شرايط فرد دچار شقاق مزمن مي‌شود.

علائم ظاهري شقاق

مبتلايان به اين بيماري معمولا علائم آزاردهنده اي مثل خارش، سوزش شديد، قرمزي و درد و خونريزي از مقعد را هنگام اجابت مزاج تجربه مي‌كنند. به دليل بعضي از علائم مشابه شقاق با بواسير، گاهي اين دو بيماري با يكديگر اشتباه گرفته مي‌شوند كه در اينجا با مشاهده عكس شقاق مقعدي و آشنايي با شكل ظاهري اين بيماري، مي‌توانيد به راحتي اين عارضه را تشخيص دهيد.

شكل ظاهري شقاق

 

در رابطه با سن شيوع اين بيماري هم بايد گفت كه اين بيماري در هر سني ممكن است بروز پيدا كند و در بسياري از موارد اين بيماري در كودكان هم مشاهده مي شود. اما زناني كه به تازگي زايمان كرده اند بيشتر در معرض ابتلا به شقاق مي باشند.

همچنين در تصاوير زير با روش هاي درمان شقاق با ليزر و جراحي بيشتر آشنا مي شويد. اين نكته را هم در نظر داشته باشيد كه بدون تشخيص و تجويز پزشك از روش هاي خانگي و خود درماني استفاده نكنيد تا مراحل درمان بيماري با مشكل موجه نشود.

تصاوير درمان شقاق

 

عكس شقاق مقعدي - كلينيك پايتخت


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۱۹:۱۰ ] [ ghazalmah ] [ نظرات (0) ]
بهترين گزينه‌هاي درمان سريع بواسير خارجي

بيماري بواسير يا هموروئيد در نتيجه ايجاد فشار بيش از اندازه در ناحيه مقعد ايجاد مي‌شود و منجر به تورم و التهاب رگ‌هاي ناحيه مقعد مي‌گردد. اگر عروق درگير اين بيماري در خارج و اطراف مقعد باشند، نوع بواسير خارجي است.

علت ايجاد هموروئيد خارجي را مي‌توان حركات روده‌اي سخت، يبوست، زور زدن زياد هنگام دفع مدفوع، بلند كردن اجسام سنگين، چاقي، مصرف كم فيبر و… دانست كه منجر به ايجاد توده اي در زير پوست اطراف مقعد مي‌شود.

علائم و نشانه‌ها

اين عارضه مي‌تواند علائم آزاردهنده‌تري نسبت به هموروئيد داخلي ايجاد كند مثل:

 • لمس توده در اطراف مقعد
 • خارش و سوزش شديد
 • خونريزي پس از هر بار دفع مدفوع (خون روشن در مدفوع)
 • احساس ناراحتي هنگام نشستن
 • احساس درد زياد

علت ايجاد درد و ناراحتي شديدتر در هموروئيد خارجي را مي‌توان حساسيت زياد پوست اطراف مقعد دانست. البته علائم اين بيماري مي‌توانند متغير باشند و گاهي تشديد شوند. گاهي هم اين نشانه‌ها مي‌توانند علتي به جز بواسير داشته باشند.

بنابراين توصيه مي‌شود كه در صورت مشاهده چنين مواردي با مراجعه به دكتر متخصص، هرچه سريع تر اقدامات درماني را آغاز كنيد.

اگر اين عارضه به موقع درمان نشود، ترومبوزه شده و مي‌تواند بسيار دردناك باشد. ترومبوزه در واقع تجمع لخته خون در هموروئيد خارجي است كه به دليل عدم حركت خون در عروق درگير ايجاد مي‌شود و مي‌تواند بسيار دردناك باشد.

پزشك متخصص با معاينه باليني و مشاهده برآمدگي ناشي از اين عارضه، بيماري شما را تشخيص مي‌دهد.

روش‌هاي درمان سريع و قطعي بواسير خارجي و داخلي

براي درمان سريع و خلاص شدن از اين بيماري بايد طبق تشخيص پزشك يكي از روش‌هاي درماني انجام شود. بعد از بررسي ميزان پيشرفت بيماري و نوع و درجه آن توسط دكتر هموروئيد معمولا يكي از روش‌هاي زير براي برطرف كردن اين عارضه پيشنهاد مي‌شود:

ليزر

يكي از روش‌هاي قطعي براي درمان سريع بواسير خارجي بدون جراحي، استفاده از ليزر است. اين روش كه در زماني كوتاه و در كلينيك انجام مي شود، بسيار رضايت بخش بوده و عوارض عمل سنتي را به دنبال ندارد. همچنين در روش درمان هموروئيد با ليزر بيمار درد و خونريزي را احساس نخواهد كرد و نيازي به بيهوشي و بستري در كلينيك نيست. با مشاهده فيلم ليزر بواسير مي‌توانيد با نحوه انجام اين روش آشنا شويد.

رابربند

يكي ديگر از روش‌هاي درمان اين عارضه، قطع جريان خونرساني به زائده هموروئيد است كه به آن رابربند گفته مي‌شود. در اين روش يك حلقه لاستيكي به دور هموروئيد انداخته مي‌شود و بعد از گذشت حدوداٌ يك هفته زائده بواسيري سياه شده و مي‌افتد كه معمولا همراه با درد زيادي است. البته از رابربند نمي‌توان به عنوان درمان قطعي بواسير خارجي استفاده كرد.

اسكلروتراپي

يكي از روش‌هاي قديمي براي درمان سريع بواسير يا هموروئيد است كه باعث كاهش سريع التهاب اين بيماري مي‌شود. اسكلروتراپي تزريق نوعي ماده مخصوص در رگ‌هاي خوني بواسير است كه منجر به كوچك شدن و بهبود تورم آنها مي شود. اين روش بصورت سرپايي انجام مي شود و انجام آن درد و ناراحتي به دنبال ندارد.

 

مشاهده مطلب كامل


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۰۶:۰۸ ] [ ghazalmah ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ]
.: Weblog Themes By weblogiran :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه

لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 19
دیروز : 6
افراد آنلاین : 1
همه : 1115
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب